flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія суду

Історична довідка

Нововоронцовського районного суду Херсонської області

 

Нововоронцовка — селище міського типу, центр району. Розташована на правому бе­резі Каховського водосховища, річки Дніпра, найвіддаленіше поселення від центру області Херсона, яке складає 165 км, до найближчої залізничної станції Тік на Дніпропетровщині — 18 км. Через селище пролягає автошлях Херсон — Дніпропетровськ.

Про давнє заселення території навколо сучасної Нововоронцовки свідчать залишки скіфського поселення, виявлені в околицях селища, а також три кам’яні баби кочівників XI—XIII століть.

У другій половині XVIII ст. на місці теперішньої Нововоронцовки були запорозькі зимівники. В останній чверті того ж століття біля дніпровського затону Великих Вод засноване село, яке спочатку називалося Миколаївкою. В історичних джерелах воно вперше згадується у 1795 році. У Миколаївці, яка належала генерал-майору фон Сталь, 1799 року налічувалося 524 жителі. Поміщик мав понад 12,7 тис. десятин землі, в т. ч. близько 9,8 тис. десятин орної.

У 1821 році село придбав граф Михайло Семенович Воронцов, який незабаром перейменував його на Нововоронцовку.

У 1935 році створений Нововоронцовський район Херсонської області.

30 березня 1944 року Указом Президії Верховної ради СРСР «Про створення Херсонської області у складі Української РСР» було затверджене подання Президії Верховної Ради УРСР про утворення Херсонської області з центром у м. Херсоні. До складу області увійшли м. Херсон, Білозерський, Бериславський, Великоолександрівський, Голопристанський, Горностаївський, Каланчацький, Калініндорфський, Каховський, Нововоронцовський, Скадовський, Херсонський, Цюрупинський і Чаплинський райони із складу Миколаївської області.

У 1965 році Нововоронцовка стала селищем міського типу.

Нововоронцовський районний суд Херсонської області утворений на базі народного суду Нововоронцовського району Херсонської області.

Згідно архівних документів, перші судові рішення датовані 1944 роком.

Суд, порівняно, невеликий, максимальна штатна кількість суддів становила три посади разом з головою суду. Кількість працівників сягала 18 чоловік.

Сучасний Нововоронцовський районний суд Херсонської області діє на підставі Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402 VIII, який набрав чинності 30 вересня 2016 року.

Систему судоустрою в Україні складають місцеві суди, апеляційні суди та  Верховний Суд.

Нововоронцовський районний суд Херсонської області є місцевим загальним судом першої інстанції і розглядає цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законодавством.

Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначається голова суду та, у визначених законом випадках, заступник або заступники голови суду.

Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.

В 1967 році Нововоронцовський народний суд для організації діяльності суду, звітності, фінансового забезпечення підпорядковувався Херсонському обласному (апеляційному) суду, з 1970 року – Відділу юстиції Херсонської обласної ради народних депутатів (трудящих), з 2002 року – Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в Херсонській області.

У зв’язку з внесеними змінами в червні місяці 1992 року до Закону України «Про судоустрій», Нововоронцовський народний суд був перейменований на Нововоронцовський районний суд.

В грудні 1992 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про статус суддів», в якому вперше судді визнаються носіями судової влади в Україні, що здійснюють правосуддя незалежно від законодавчої і виконавчої влади.

Для захисту професійних інтересів суддів та вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування - самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями.

Суддівське самоврядування в Україні здійснюється через:

1) збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду (а у передбачених цим Законом випадках - апеляційної палати вищого спеціалізованого суду), Пленум Верховного Суду;

2) Раду суддів України;

3) з’їзд суддів України.

Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року № 30, погодженого Державною судовою адміністрацією України, було затверджено «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» та введено його в дію з 01 січня 2011 року. Автоматизована система забезпечує автоматизацію технологічних процесів обробки інформації в суді.

З метою вдосконалення діловодства, наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 року № 173 було затверджено Інструкцію з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Інструкція розроблена відповідно до положень Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, що визначають порядок організації та діяльності органів судової влади, та встановлює правила ведення діловодства в місцевих судах, апеляційних судах, Вищому спеціалізованому суді України і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до знищення в установленому порядку або передачі до державної архівної установи.

Відповідно до ст. 151 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402 VIII, організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом, здійснює Державна судова адміністрація України.

Територіальними органами Державної судової адміністрації України є територіальні управління Державної судової адміністрації України.

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області здійснює організаційне та фінансове забезпечення Нововоронцовського районного суду Херсонської області.

Структура і штатна чисельність Нововоронцовського районного суду Херсонської області, за погодженням із головою суду, затверджується начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області.

Штатний розпис Нововоронцовського районного суду Херсонської області, затверджений Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Херсонській області від 01.02.2018 року, передбачає 1 посаду голови суду, 2 посади судді, одна з яких вакантна, та 14 працівників апарату суду, до яких входять: керівник апарату, заступник керівника апарату суду, помічник голови суду, помічники суддів, консультант, головний спеціаліст з питань персоналу, головний спеціаліст з інформаційних технологій, старший секретар, секретарі суду, секретарі судового засідання.

За часи існування суду в Нововоронцовському районі Херсонської області здійснювали правосуддя такі судді:

з 1946 року по 1949 рік

-

Шарендо О.А.;

з 1949 року по 1955 рік

-

Онопрійчук С.М.;

з 1955 року по 1959 рік

-

Завгородній Є.П.;

з 1959 року по 1967 рік

-

Биков Ф.П.;

з 1967 року по 1975 рік

-

Мясоєдов М.В.;

з 1975 року по 1981 рік

-

Крет С.В.;

з 1981 року по 2009 рік

-

Павлюченко В.С.;

з 1993 року по 2013 рік

-

Синьогуб М.С.;

з 2003 року по 2010 рік

-

Бутенко Т.І.;

з 2010 року - по т.ч.

-

Каневський В.О.;

з 2011 року по 2015 рік

-

Диба Ю.В.;

з 2014 року - по т.ч.

-

Гончаренко О.В.

 

 Центральний вхід Нововоронцовського районного суду