flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нотаріуси спростовують скасування мінімальної плати за послуги

28 листопада 2016, 14:46

Скасувати мінімальний розмір плати за вчинення нотаріальних дій, встановлений Указом Президента від 10.07.1998 № 762, може виключно Президент України, з урахуванням особливостей норм Конституції.

Про це ідеться у заяві Нотаріальної палати України від 24 листопада 2016 року, передає видання «Закон і Бізнес».

Як зазначено у заяві, Указ  Президента України від 10 липня 1998 року № 762 був  підписаний в рамках пункту 4 Перехідних положень  Конституції України (у редакції 1996 року) і може бути скасований лише законом:

«4. Президент  України  протягом  трьох  років  після  набуття чинності   Конституцією   України   має  право  видавати  схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом  Прем'єр-міністра України укази з економічних питань,  не врегульованих законами,  з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради України в порядку, встановленому статтею 93 цієї Конституції. Такий указ Президента України вступає в  дію,  якщо  протягом тридцяти календарних днів з дня подання законопроекту (за винятком днів міжсесійного періоду) Верховна Рада України не  прийме  закон або   не   відхилить   поданий   законопроект   більшістю  від  її конституційного  складу,  і  діє  до  набрання  чинності  законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань».

Отже рішення щодо скасування Указу Президента України від 10 липня 1998 року № 762 може приймати виключно Президент України, з урахуванням особливостей норм Конституції України.

Окрім того, нотаріуси звертають увагу, що від скасування мінімальної межі плати за вчинення нотаріальних дій держава щороку може втрачати  понад 250 млн гривень.  У державний бюджет з отриманої плати за вчинення нотаріальних дій нотаріуси сплачують 18% податку з доходів фізичних осіб, 1,5 % військового збору, 22% єдиного соціального внеску.

Таким чином, сумарне фіскальне навантаження на дохід нотаріуса становить  41,5%. Тільки за 2015 рік нотаріусами України з доходу, отриманого від нотаріальної діяльності, до державного бюджету сплачено:

- 140,4 млн гривень — податку на доходи фізичних осіб;

- 42,1 млн гривень — військового збору;

- 102,3 млн гривень — єдиного соціального внеску.

У випадку скасування мінімальної межі плати за вчинення нотаріальних дій нотаріуси будуть змушені скорочувати робочі місця.

За наведеними у заяві даними, за 2015 рік нотаріусами України створено 3815 додаткових робочих місць. Зменшення доходу нотаріуса, внаслідок прийняття рішення про скасування мінімального розміру оплати нотаріальних послуг, призведе до необхідності скорочення штату працівників.