flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

СІВ ЗА КЕРМО «НА ПІДПИТКУ» - ЗАПЛАТИ ШТРАФ, ВІДДАЙ ПРАВА ТА АВТОМОБІЛЬ

19 лютого 2021, 10:41

Жителю смт Нововоронцовка - громадянину А. за повторне керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння доведеться сплатити 20 400,00 грн. Також, до нього застосовано покарання у виді ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА КЕРУВАННЯ на строк 3 (три) роки та прийнято рішення оплатно вилучити автомобіль, яким особа  керувала.

Так, суддею Нововоронцовського районного суду Херсонської області Каневським В.О. під час розгляду справи про адміністративне правопорушення за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння було встановлено, що громадянинА. протягом останніх двох років чотири рази притягувався до відповідальності за аналогічні правопорушення (ч.1, ч.2 ст. 130 КУпАП). Всі чотири рази суд застосовував стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200,00 грн (тричі) та у розмірі 20 400,00 грн. Крім того вказаний громадянин був позбавлений права керування на строк 3 (три) роки.

Великий розмір штрафу та позбавлення права керування повинні були сприяти виправленню громадянина А. та попередити вчинення ним нових правопорушень. Адже основною метою всіх покарань є виховання винної особи. Проте такі заходи впливу не досягли своєї мети, і як наслідок – особа повторно сіла за кермо «на підпитку».

Як вбачається із постанови суду, огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився із застосуванням приладу Драгер. Тест мав позитивний результат 5,0 проміле, що більше від допустимого рівня у 25 разів. Такий стан сп’яніння можна охарактеризувати як стан сильного алкогольного сп’яніння або навіть критичний стан. Слід відмітити, що відповідальність за вказане правопорушення має місце, якщо рівень алкоголю в крові дорівнює 0,2 проміле та більше.

Що змусило сісти водія за кермо у нетверезому стані, залишиться невідомим, оскільки останній у судові засідання не з’являвся. Проте його неявка не стала перешкодою для розгляду справи. Суд розглянув справу без участі громадянина А. та дійшов висновку, що попередні покарання не сприяли виправленню. Тому було прийнято рішення застосувати покарання у межах санкції ч.2 ст.130 КУпАП та здійснити оплатне вилучення автомобіля, на якому правопорушник вчинив усі правопорушення.

Таке стягнення буде мірою відповідальності і матиме за мету виховати водія в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також сприятиме запобіганню вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

З вказаною постановою можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/94820110