flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Огляд стану ЄДРСР

Єдиний державний реєстр судових рішень – автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

 Згідно Закону України «Про доступ до судових рішень», кожен має право доступу до судових рішень судів усіх рівнів. Дане право забезпечується офіційною публікацією судових рішень на офіційному веб-порталі «Судової влади України». Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безкоштовного цілодобового доступу на цьому порталі.

 Відправка копій судових документів в місцевих загальних судах здійснюється за допомогою автоматизованої системи документообігу.

  Рішенням № 4 від 17.02.2012 року, зі змінами від 21.12.2012 № 84  Рада суддів України затвердила Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру судових рішень (далі Перелік).

 Згідно Переліку до Реєстру включаються судові рішення, винесені в порядку кримінального, цивільного, господарського та адміністративного судочинства, зокрема:

 - ухвали судів усіх інстанцій про відкриття (порушення) або відмову у відкритті (порушення) провадження у справі;

 - ухвали судів, які можуть бути оскаржені окремо від постановлених за результатами розгляду справи рішень, вироків, ухвал, постанов у випадках та порядку, визначеному процесуальним законом та Законом «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;

 - ухвали про забезпечення позову, заміну виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову, зупинення виконання судового рішення;

 - судові накази, що видаються в порядку наказного провадження, заочні рішення;

 - постанови, рішення, вироки судів, крім ухвал слідчих суддів, постановлених під час здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, рішень суду у справах про усиновленння;

 - судові рішення, постановлені за результатами перегляду рішень, вироків, ухвал, постанов, крім судових рішень у справах про  усиновлення;

 - ухвали, постановлені за наслідками розгляду заяв щодо рішень третейських судів.

 До Єдиного державного реєстру судових рішень також включаються постанови у справах про порушення митних правил та у справах про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь.

 Протягом звітного періоду всіма судами області беззаперечно виконувались вимоги п.12 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року № 1007 у частині направлення копій судових документів виключно в електронній формі з використанням електронно-цифрового підпису. 

 Місцевими судами Херсонської області за 2012 рік відправлено до ЄДРСР 104 493 судових документів за всіма категоріями судочинства.

Відповідно до показників, за звітний період Високопільським, Голопристанським, Каланчацьким, Нижньосірогозьким та Нововоронцовським районними судами Херсонської області здійснювалась майже стовідсоткова відправка рішень, що є найкращим показником по області.

 Найнижчі показники у Генічеського районного суду Херсонської області.

 Водночас наявні показники що в значній мірі вище стовідсоткової відправки, що пояснюється внесенням до ЄДРСР впродовж 2012 року судових рішень, які розглядались у 2011 році місцевими судами Херсонської області: Бериславським, Голопристанським, Дніпровським, Іванівським,  Комсомольським, Новокаховським, Суворовським та Цюрупинським.

 Реальний показник кількісті копій судових рішень, надісланих до ЄДРСР в електронному вигляді, від загальної кількості ухвалених судами рішень у % відношенні складає  90,4 % за 2012 рік. Саме цей показник був врахований ДСА України за результатами роботи місцевих судів України щодо формування ЄДРСР у минулому році.

 Тому, згідно ранжування територіальних управлінь державної судової адміністрації України по критеріям оцінки  за 2012 рік, територіальне управління державної судової  адміністрації в Херсонській області  посідає  18 місце серед 28 по всій Україні. Вісімнадцяте місце не останнє, однак воно спонукає на вжиття заходів щодо покращення роботи місцевих судів та ТУ ДСА  в цьому напрямку.